Psy

 

Na chalupe máme psíkov (francúzskych buldočkou,alglických buldogov,zlatého retrívera) mám ich veľmi rada.Doma by som tiež chcela mať,ale zatiaľ som natoľko nepresvedčila rodičov.Dúfam, že mi to vyjde a budem mať aj doma,vlastného.Páčia sa mi tieto rasy psov:

Jorkšírsky teriér

Hoci nie je najmenším z trpasličích plemien, určite je v dnešnej dobe najznámejší, najrozšírenejší a najpopulárnejší. Jorkšír sprevádza svojho pána aj na také miesta, kde majú psy zvyčajne prístup obmedzený ako sú reštaurácie, obchody či dokonca múzeá a galérie. Napriek tomu to nie je plemeno šľachtené do podoby spoločníka dám a na gauče salónov.

Čivava

Čivava je najmenšie plemeno psov. Jeho meno je odvodené od mexického štátu Chihuahua, kde bol jeho výskyt po prvýkrát doložený. Indiánske povesti spomínajú čivavu ako ochrancu zomrelých náčelníkov na ceste do sveta duchov. Nie je však známe, či jeho výskyt v tejto oblasti je pôvodný, alebo či sa tu nedostal s obchodníkmi z Japonska alebo Číny.

Zlatý retriever

Zlatý retriever je inteligentné pracovné plemeno vhodné aj do chladnejšieho počasia. Ide o pokojné, trpezlivé a pozorné plemeno, nikdy nie agresívne. Pri strážení nikdy nenapáda. Ako každé poľovné plemeno, aj zlatý retríver má vyvinutý lovecký pud, ktorý treba výchovou a výcvikom usmerniť podľa potrieb majiteľa.Zlatý retríver je aktívne plemeno, ktoré okrem pravidelných každodenných prechádzok vyžaduje zamestnanie, inak môže trpieť obezitou, prípadne poruchami správania. Vhodné je aportovanie, rozlišovanie predmetov, stopovanie, rôzne kynologické športy a pod.

Ide o veľmi sociálne plemeno, ktoré potrebuje blízky kontakt so svojou svorkou a preto nie je vhodné na kotercový chov.

Labrador

Labrador, alebo inak povedané labradorský retriever, patrí medzi najobľúbenejšie plemeno psov. Je to vďaka charakteristike samotného labradora, keďže patrí medzi pokojných, nekonfliktných a mierumilovných psíkov, ktoré sú veľmi inteligentné a učenlivé. Charakterovo sa labrador hodí do rodiny, k malým deťom aj k seniorom, pretože každému z nich venuje patričnú pozornosť a nezištnú psiu lásku.

Rotvajler

Rotvajler je psie plemeno uznané v FCI v skupine 2 (Pinče, bradáče, molosoidné plemená a švajčiarske salašnícke psy), sekcii 2 (molosoidné plemená) pod číslom 147. Je to jedno z najstarších psích plemien. Plemeno pochádza z Nemecka, jeho predkovia sú však latinské molosy. Jedná sa o veľké a silné plemeno pevnej kostry, štandardne čierneho sfarbenia s pálením.

 

Zdroje: texty- sk.wikipedia.org

            obrázky-  www.google.sk/imghp?hl=sk&tab=wi